شهید سعید

شبکه های مجازی ما را دنبال کنید

جشنواره دانش آموزی فیلم دفاع مقدس

نوشته شده در ساعت - 09 بهمن 1396
شهید سعید سیاح طاهری

شادی 32هزار نوجوان زلزله‌زده در دومین سالگرد شهادت سعید سیاح طاهری

به همت و همراهی عده‌ای از هنرمندان سینما و جانبازان و قهرمانان دفاع مقدس و اهل هنر، در دومین سالگرد شهادت شهید والامقاوم سعید سیاح‌طاهری…
به همت و همراهی عده‌ای از هنرمندان سینما و جانبازان و قهرمانان دفاع مقدس و اهل هنر، در دومین سالگرد شهادت شهید والامقاوم سعید سیاح‌طاهری، دوازدهمین دوره جشنواره شاد دانش‌آموزی فیلم دفاع‌مقدس به دور از تعلقات سیاسی و جناحی به مدت دوهفته و در دو سانس صبح و بعدازظهر در تمامی مناطق شهرها و روستاهای زلزله‌زده سرپل ذهاب (سه روز)، قصرشیرین (دو روز)، گیلانغرب (دو روز)، دالاهو(یک روز)، ثلاث باباجانی (دو روز) برگزار شد.

هنرمندان شرکت کننده در این جشنواره عبارت بودند از: فاطمه معتمد‌آریا، مالک سراج، کوروش سلیمانی، سیدعلی صالحی، محمدرضا هدایتی، سعید داخ، علی رضا مسعودی (مشهدی)، بهزاد کریمی (طنزپرداز صحنه‌ای) و حسین دهباشی (‌روزنامه نگار و مستندساز‌) و دکتر سالار عبدو (‌مدرس دانشگاه نیویورک‌) و از قهرمانان دفاع مقدس که کتاب‌هایشان توسط هنرمندان و در حضور خود شخص آنان به دانش‌آموزان شرکت کننده معرفی شد. در این زمینه می‌توان به ملاصالح قاری (شخصیت معروف کتابی به همین نام و نیز کتاب آن بیست و سه‌نفر)، سیده زهرا حسینی (‌راوی و قهرمان کتاب دا)، نورالدین عافی (‌راوی و قهرمان کتاب معروف نورالدین پسر ایران‌)، فرنگیس حیدر‌‌پور (‌راوی و قهرمان زن کتاب فرنگیس‌) اشاره کرد که همراه با هنرمندان به صحنه رفته و ضمن الهام‌بخشی به نوجوانان و جوانان شرکت کننده برای بالابردن صبر و استقامت در برابر مشکلات و یادآوری گذرا بودن این وضعیت با آنان به شادی و دست افشانی در سالن‌هایی می‌پرداختند که کاملاً مزین به عکس شهدای هر منطقه بود. بعد از مراسم متناسب با جنسیت معلمان کتاب‌های این قهرمانان به تمامی معلمان حاضر در برنامه هدیه داده می‌شد و آنان تشویق می‌شدند که این کتاب‌ها را بخوانند و برای دانش‌آموزانشان روایت کنند. در این جشن به‌جز اهدای وسایل ضروری تحصیل به همه دانش‌آموزان، به بیش از 2هزار نفر از دختران سرپل‌ذهاب نیز عروسک اهدا شد.

در این مراسم که با شعرخوانی فی‌البداهه مالک سراج و محمد‌رضا هدایتی همراه بود، تمامی شرکت‌کنندگان با تکان دادن پرچم مقدس کشورمان با آنان همراهی می‌کردند و به شادی می‌پرداختند. از دیگر نکات بارز این جشنواره ترابری اکثریت دانش‌آموزان روستایی مدارس طبق برنامه بود که برخلاف دیگر برنامه‌های فرهنگی باعث حضور با طراوت این عزیزان در جشن‌های شهرهای خود و شکستن احساس رها شدن ونادیده گرفته شدن آنان در اینگونه برنامه‌های بزرگ شده بود.

خوشبختانه تأثیر این برنامه‌ها چنان بود که همگی شهرهای مناطق زلزله زده درخواست تمدید و تکرار اینگونه برنامه‌ها در ماه‌های آتی را حتی برای خانواده‌های این مناطق داشتند.


لازم به ذکر است شهید سعید سیاح طاهری بنیانگذار اصلی این جشنواره مردمی بود که در هر موقعیتی در مناطق محروم و به‌ویژه مصیبت دیده با کمک هنرمندان و قهرمانان معروف دفاع مقدس به یاری فرهنگی نوجوانان و مردم این نواحی می‌پرداخت و جشنواره دوازدهم دانش‌آموزی نیز در سالگرد شهادت این بزرگمرد و به یاد آن اسوه، در مناطق زلزله زده کرمانشاه به انجام رسید.

از پشتیبانان و یاوران کمک کننده این جشنواره می‌توان به حوزه‌هنری، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، معاونت سینمایی وزارت ارشاد، ستادکل نیروهای مسلح، آموزش و پرورش استان کرمانشاه، سپاه نبی اکرم، سازمان تبلیغات اسلامی و دانشکده سینما تئاتر دانشگاه هنر تهران اشاره کرد.

منبع: وب سایت اطلاع رسانی جوان

۲۲۰

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین پیام ها

آرشیو پیام ها