شهید سعید

شبکه های مجازی ما را دنبال کنید

جشنی به مهمانی نجف دریا بندری و میزبانی شهید سعید طاهری

نوشته شده در ساعت - 17 اردیبهشت 1399

شاگردی از استادش پرسید: از کجا باید یک انسان خوب را تشخیص دهم؟
استاد جواب داد: تو نمی‌توانی از روی سخنان یک فرد تشخیص دهی که او یک انسان خوب است، حتی از ظاهر او هم نمی‌توان به این شناخت رسید.
اما می‌توانی از فضایی که درحضور او به وجود می‌آید، او را بشناسی؛ چرا که هیچ کس قادر نیست فضایی ایجاد کند که با روحش سازگاری نداشته باشد .
این فیلم زیرخاکی همین الان بدستم رسید که قسمتی از بازدید شورای هنرمندان آبادان و خرمشهر از صدا و سیمای آبادان در سال هشتاد و چهار می باشد .
چه کسی باور میکند که پانزده سال پیش دو مرد، یعنی شهید سعید سیاح طاهری و نیز عکاس مشهور آبادانی جناب ارشدی به فکر بیفتند تا برای ارتباط و به دور هم جمع کردن هنرمندان نسل قبل و بعد آبادان و خرمشهر شورایی به همین نام تشکیل داده و از همه این عزیزان برای گردهمایی دو روزه دعوت کنند تا چند روز در ابادان میزبانشان باشند . نیت هردو این بود که تجربیات نسل قبل با رفاقتی چشم در چشم و با ایجاد پیوند استاد و شاگردی به جوانان هنرمند به شدت تشنه پس از جنگ منتقل شود و در این میان مرحوم استاد نجف دریابندری با تمام مشکلات ناشی از سن با چه شوقی در این شورا و بازدیدهای این سفر شرکت جستند . واقعا شهید طاهری چه میخواست تا با کمک دوستش اقای ارشدی ، خودجوشانه چنین فضا و اتمسفری را در شهرشان خلق کنند ؟
شاید فقط یک دلیل داشت کار این مرد و دوستش دلسوزی و آینده نگری برای جلوگیری از شکاف احمقانه در پیش .
چیزی که اینان پانزده سال پیش در سنگ خارا دیدند و صاحبان مناصب هنوز در آینه نمی بینند .
بهر حال ، دنیا گذرد، محنت دنیا گذرد
چون باد صبا برلب دریا گذرد
روح مرحوم نجف دریابندری و شهید طاهری غرق شادی باد انشاالله

۷۶

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین پیام ها

  • Queen Elizabeth Dead : I feel that is one of the such a lot important info for me. And…
  • RIP Queen Elizabeth : This information is invaluable. Where can I find out more? http://shadowaccord.nwlarpers.org/index.php?title=Queen_Elizabeth_Dies http://wiki.schoolinbox.net/index.php/Did_Queen_Elizabeth_Die https://bbarlock.com/index.php/Queen_Elizabeth_Death https://turneypedia.com/index.php/User:RudolphFadden4 https://hitadverts.com/friendship/queen-elizabeth-dead-3.html…
  • Tailferee : who manufactures stromectol Viagra Farmacia Barcelona
  • Google Sites : Are you writing the articles in your website yourself or you outsource them? I am…
  • junk car : constantly i used to read smaller posts that as well clear their motive, and that…
آرشیو پیام ها