شهید سعید

شبکه های مجازی ما را دنبال کنید

برگزاری نخستین سالگرد شهادت شهید «سیاح طاهری»

نوشته شده در ساعت - 29 دی 1395

نخستین سالگرد شهادت مدافع حرم «سعید سیاح طاهری» فردا پنج شنبه (30 دی ماه) بعد از نماز مغرب و عشا با حضور حجت الاسلام والمسلمین شیرازی (نماینده ولی فقیه در سپاه قدس)، خانواده، دوستان و همرزمان شهید برگزار می‌شود.

مراسم سالگرد شهادت شهید سیاح طاهری در مسجد القرآن واقع در بزرگراه امام علی جنوب، اتوبان شهید محلاتی شرق (آهنگ)، خیابان نبرد جنوبی و خیابان ده حقی با خاطره گویی استاد پرویز پرستویی و سردار کاظم فرامرزی و مداحی حاج امیر عباسی برگزار خواهد شد.

«سعید سیاح طاهری» روز چهارشنبه 23 دی ماه 94 پس از سالها صبر و بیتابی در پیوستن به همرزمان شهیدش، در سوریه به شهادت رسید.

شهید حاج سعید سیاح طاهری در سال 1336 در شهرستان آبادان به دنیا آمد. دوران نوجوانی او مصادف با اوج‌گیری مبارزات حق‌طلبانه مردم ایران بر علیه حکومت خودکامه پهلوی بود. روح بزرگ شهید سیاح طاهری، او را به‌سمت مبارزه بر علیه سلطه استعمار و استبداد در کشورمان سوق داده و مجاهدت در راه ریشه‌کن کردن نظام طاغوتی و برپایی حکومت اسلامی به‌رهبری حضرت امام خمینی(ره) را بر اخذ بورسیه و تحصیل در آمریکا ترجیح داد.

پس از انقلاب در عرصه‌های مختلف دفاع از کشور، از جمله غائله ضدانقلاب در کردستان، خط التقاط و فتنه منافقین و بنی‌صدر مشارکتی فعال دانست، با شروع تجاوز دشمن بعثی به میهن عزیزمان به‌همراه پدر و دو برادرش داوطلبانه به دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی و میهن عزیزمان در مسئولیت فرماندهی رده‌های مختلف رزمی پرداخت، در طول 8 سال دفاع مقدس مردم عزیزمان، همواره در جبهه‌های مختلف حضور داشت، بارها در عملیات‌های مختلف مجروح گردید و با از دست دادن قسمت زیادی از سلامتی و اهدای یک چشم خود به افتخار جانبازی 70 درصد نائل آمد.

شهید سیاح طاهری پس از دوران دفاع مقدس در عرصه‌های مختلف فرهنگی در ترویج فرهنگ غنی دفاع مقدس کوشید و اقدامات مؤثری را در این راه، از جمله ایجاد موزه دفاع مقدس آبادان و برگزاری یادواره‌های شهدا و عملیات‌های جنگ تحمیلی به انجام رسانید. اشتیاق شدید ایشان به خدمت و شهادت در راه خدا سبب گردید، با مورد تهدید قرار گرفتن حرم اهل‌بیت در سوریه، به صف جهاد بر علیه گروههای تکفیری و ضداسلام در مسئولیت مستشاری بپیوندد.
روز چهارشنبه 23 دی ماه پس از سالها صبر و بی‌تابی در پیوستن به همرزمان شهیدش، به شهادت رسید.

منبع: خبرگزاری دفاع مقدس

۸۰

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین پیام ها

آرشیو پیام ها