شهید سعید

شبکه های مجازی ما را دنبال کنید

سردار شهیدی که به عنوان نیروی عادی به سوریه اعزام شد/پدر شهید: دلمان را شاد کردید

نوشته شده در ساعت - 05 شهریور 1395
شهید سعید سیاح طاهری

آیین تجلیل از خانواده شهید سعید سیاح‌طاهری، یکی از شهدای مدافع حرم خوزستان و آبادان با حضور اقشار مختلف مردم به ویژه خانواده‌های معظم شهدا در اهواز برگزار شد.

شهید سعید سیاح طاهری

شهید سعید سیاح طاهری

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، محفلی به پا شده به یاد شهید، شهیدی از تبار حسینیان و از دیار امیر سرلشکر شهید سید علیرضا یاسینی معاون هماهنگ کننده و رئیس ستاد نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی و دیار شهدای منا آبادان قهرمان.

این بار به محفلی دعوت می‌شویم که قرار است از خانواده شهید سعید سیاح‌طاهری، یکی از شهدای مدافع حرم خوزستان و آبادان تجیل شود تا یادش برای همیشه در ذهنمان زنده و جاوید بماند.

خود را به محفل شهید می‌رسانم که جمع زیادی از مردم و خانواده‌های شهدا از جمله خانواده سردار شهید سید طاهر موسوی، خانواده شهید عبدالکریم نعامی و همچنین جمعی از دوستان شهید حمیدرضا فاطمی‌اطهر (حمید ممبینی) حضور دارند.

تجلیل از خانواده شهدای ادوات

عبدالغفور شیری، مجری و مداح خوزستانی اهل شهرستان باغملک در حال قرائت زیارت عاشورای حضرت سیدالشهدا (ع) است و پس از آن نیز یکی از رزمندگان دفاع مقدس به بیان خاطراتی از شهید سیاح‌طاهری می‌پردازد.

سرخیلی در سخنان خود به خاطره‌ای از شهید سعید سیاح‌طاهری اشاره و بیان می‌کند: سال 1380 شهید می‌گوید که می‌خواهیم از خانواده شهدای ادوات دوران دفاع مقدس در اهواز تجلیل کنیم‌، این کار را با انگیزه بالا انجام داد و مهمانان زیادی را از سراسر کشور دعوت می‌کند و برنامه به خوبی انجام می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به حضور این شهید در نبرد با تکفیری‌ها می‌گوید: بار نخستی که بعد از اعزام به سوریه او را دیدم گفته بود به عنوان نیروی عادی در آنجا حضور دارم و یک جوان 35 ساله فرمانده من است در حالی که ایشان در دوران دفاع مقدس تجریبات زیادی داشت ولی چون دنبال چیز دیگری بود و به آن هم رسید به عنوان نیروی عادی به آنجا رفته بود.

ضرورت بیان خطرات کنونی

این رزمنده دفاع مقدس در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر این نکته که هم اکنون خطرات زیادی انقلاب اسلامی را تهدید می‌کند ادامه می‌دهد باید خطرات کنونی بیان شود تا خون شهدا پایمال نشود و این را خود شهدا از ما می‌خواهند.

وی تاکید می‌کند که باید به سخنان رهبر معظم انقلاب در همه زمینه‌ها گوش دهیم و آن را عملی سازیم زیرا در غیر این صورت دشمن به اهدافی که نتوانست با جنگ نظامی به دست آورد در جبهه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی به آن دست می‌یابد.

سرخیلی با یادآوری برخی رخدادهای جامعه اضافه می‌کند که اگر می‌خواهیم رهبر عزیز را حمایت کنیم نباید آزمون و خطا داشته باشیم، آیا واقعا مشکل فعلی کشور و مملکت ما کنسرت‌های موسیقی است که رئیس جمهور سخنانی را در این رابطه بیان می‌کند.

قدردانی پدر و برادر شهید

سخنان همرزم و دوست شهید سعید سیاح‌طاهری طاهری به پایان می‌رسد و پدر این شهید برای دقایقی کوتاه، میکروفن را به دست می‌گیرد و با تشکر از برگزار کنندگان برنامه می‌گوید: از همه برادران عزیز قدردانی می‌کنم زیرا با انجام این کار دل ما را شاد کردید.

وی ادامه می‌دهد از یکایک افرادی که در این برنامه معنوی شرکت کرده‌اند قدردانی می‌کنم و از سخنران مجلس نیز که نکات خوبی را به همه یادآوری کرده‌اند نیز سپاسگزارم.

ناجی سیاح‌طاهری، برادر شهید سعید سیاح‌طاهری، نیز از همه شرکت کنندگان تشکر می‌کند و می‌گوید که از همه عزیزانی که در این محفل نورانی حضور دارند و قدم بر دیدگان ما گذاشتند تشکر می‌کنم.

حضور خانواده شهید گمنام شناسایی شده

وی ادامه می‌دهد کاری که هیئت رهروان شهدا انجام می‌دهد حرکت بسیار خوبی است و کمی از بار فقدان شهید را برای خانواده شهید پر می‌کند که امیدوارم این کار استمرار داشته باشد.

مزار شهید محمد ابراهیمی اهوازی در خوشواش آمل

برنامه در حال برگزاری است که خانواده شهید محمد ابراهیمی اهوازی شهید گمنامی که در منطقه خوشواش آمل آرمیده و در یک رویای صادقه شناسایی می‌شود نیز به محفل تجلیل شهید سعید سیاح‌طاهری می‌آیند و پس از آن نیز خانواده شهید جبار عراقی از شهدای مدافع حرم شهرستان کارون به جمع ما اضافه می‌شوند.

جمعی از دوستان شهید حجت‌الله رحیمی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد باغملک نیز در محفل نورانی تجلیل از خانواده شهید حضور می‌یابند تا یاد این شهید مدافع حرم را گرامی بدارند.

برگ زرینی از زندگی شهید

ابوالفضل اسدالله‌زاده که توفیق مداحی در آیین تجلیل از شهید سعید سیاح‌طاهری، نصیبش شده نیز با صدای دلنشین خود اشعاری را برای شهدای مدافع حرم قرائت می‌کند و معنویت محفل را چندین برابر می‌کند.

شهید سعید سیاح‌طاهری در دوران دفاع مقدس

پایان بخش برنامه تجلیل از خانواده معظم شهید سعید سیاح‌طاهری، یکی از شهدای مدافع حرم خوزستان و آبادان است که از سوی مهدی عراقی، یادگار شهید جبار عراقی از شهدای مدافع حرم شهرستان کارون انجام می‌شود و لوح سپاس را تقدیم به پدر این شهید می‌کند.

یکی دیگر از برنامه‌های تجلیل از خانواده معظم شهدا به همت هیئت رهروان شهدای خوزستان به پایان می‌رسد و برگ زرین دیگری از زندگی شهید سعید سیاح‌طاهری، به روی همگان گشوده می‌شود، باشد که رهروی خوبی و وفاداری برای راهش باشیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

۴۶

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین پیام ها

آرشیو پیام ها